Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 🥚 Už jste ochutnali víno z BETONOVÉHO VEJCE?
24.08.2020

🥚 Už jste ochutnali víno z BETONOVÉHO VEJCE?

JAK TO BYLO S NAŠÍM VEJCEM

Od chvíle, kdy jsme v zahraničí poprvé ochutnali víno z betonu, hned jsme věděli, že „to vejce“ musíme mít i u nás ve vinařství. Až natolik nás ohromilo.

Trvalo to asi rok, než se nám podařilo objednat betonové VEJCE z firmy Vinařský ráj od nejprestižnějšího výrobce těchto nádrží na světě - francouzské firmy NOMBLOT, která se tomuto oboru věnuje téměř 100 let. Zhruba polovina jejich produkce jde do Francie, a to i pro taková vinařství, jako je například legendární Château Petrus.

Když nám VEJCE přivezli, byl to pro nás velmi emotivní zážitek. Vinaři na Moravě totiž tyto nádrže do té doby téměř neznali.

Samotné „vajíčko“ váží přes 1,3 tuny, tedy manipulace s ním i způsob, jak ho dostat do sklepa, byla poměrně náročná.

Když jsme VEJCE poprvé otevřeli a přičichli k němu, měli jsme velmi smíšené pocity. Bylo to podobné, jako přičichnout k pytli cementu. Vůbec jsme tomu nedůvěřovali.  Nicméně i tak jsme betonovou nádrž naplnili a musím říct, že nás výsledek ohromil. O výběru odrůdy jsme měli od začátku jasno, bude to Chardonnay.

Zrodilo se nádherné, originální a velmi minerální víno. Ročník 2017 byl náš první. Ačkoli byla cena tohoto vína o něco vyšší, víno se vyprodalo během pár měsíců. Byla to pro nás velmi drahá investice, ale jak se ukázalo, bez malého risku bychom nikdy nedokázali vyrobit tak zajímavé víno.

TOTO VÍNO JE NAŠE OPRAVDOVÁ RADOST

Jedná se o naturálně vyrobené víno, které si vás získá svou přirozeností a originalitou. Jeho jedinečnost vychází z výroby bez použití konvenčních kvasinek a dalších aditiv.

Díky tvaru vejce dochází při fermentaci k neustálému proudění vína, a tím i k jeho nepřetržitému kontaktu s kaly, které mu dávají komplexní chuť. Zásluhou působení přírodního betonu je víno ovocné, minerální a má svůj jedinečný charakter.

Momentálně jde do prodeje Chardonnay VEJCE ročník 2018, které je opravdu výtečné. Důkazem toho jsou i výsledky ze dvou významných vinařských soutěží, na které jsme se ho rozhodli přihlásit. V obou případech se naše VEJCE zařadilo mezi ta nejlepší vína. Na soutěži Prague wine trophy dokonce získalo prestižní ocenění PREMIUM GOLD. Proto neváhejte a ochutnejte toto výjimečné víno, které Vás překvapí svou osobitostí.

Plné, minerální, unikátní, prostě VEJCE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vinařství Juřeník a Žďárský

S úctou k přírodě a tradici

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno námi, kamarády Robinem a Honzou. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří.

Při výrobě vín se snažíme neustále posouvat, učit se novým věcem, pracovat na sobě, zlepšovat se a navyšovat jejich kvalitu. Nebojíme se experimentovat, ani se nechat inspirovat tisíce let starými metodami.

Více na jurenikzdarsky.cz

Sledujte nás na instagramu a sdílejte fotky vašeho oblíbeného vína #jurenikzdarsky

Degustace

DEGUSTAČNÍ MÍSTNOST

Otevřeno jen po předchozí rezervaci!
Dolní Valy 508
688 01 Uherský Brod

Sídlo

FAKTURAČNÍ ADRESA

Vinařství Juřeník & Žďárský s.r.o.
Předbranská 415
688 01 Uherský Brod

IČO: 293 69 649
DIČ: CZ293 69 649

© 2020 Vinařství Juřeník & Žďárský
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz