Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nová degustační bedýnka I LOVE CHARDONNAY
01.10.2020

Nová degustační bedýnka I LOVE CHARDONNAY

Dlouho a pečlivě jsme vybírali vína do naší nové degustační bedýnky I Love Chardonnay. Poznat by ji měli hlavně ti, kdo chtějí objevovat, ponořit se do chardonnay a podívat se až na dno chutí, objevit chardonnay z nerezu, ze sudu i z betonového vejce. Prostě každý chardonnaut. 

Chardonnay | Degustační bedýnka I Love Chardonnay | Juřeník & Žďárský

Proč chardonnay? 

Chardonnay je nejoblíbenější odrůdou současného vinařského světa, a to i přesto, že se jedná o starobylou odrůdu vinné révy. Pochází z Burgundska a vznikla zřejmě samovolným křížením Pinot Noir (Rulandské modré) a Heunisch.

Chardonnay | degustační bedýnka I Love Chardonnay | Juřeník Žďárský

Projev této odrůdy je velmi rozmanitý a záleží na klimatických podmínkách a podloží. Proto je velmi zajímavé porovnávat Chardonnay vyrobené v mírnějších či teplejších podmínkách, nebo i ze zemí Nového světa a Evropy. V našich podmínkách bývají vína středně plná, velmi minerální a s výraznější kyselinou, která dodává vínům šťavnatost.

Velmi pak záleží na způsobu vinifikace, zda je víno vyrobeno v nerezových nádržích, barikových sudech nebo betonových nádobách.

Jak jsme vybrali naše chardonnay? 

Říkali jsme si, že naše degustační bedýnka I Love Chardonnay bude pro ty, kdo chtějí poznat všechny vinifikace téhle odrůdy. Pečlivě jsme se zamysleli a do bedýnky jsme připravili: 

Chardonnay | degustační bedýnka I Love Chardonnay | Juřeník ŽďárskýBetonové vejce, ve kterém zrají naše chardonnay řady Vejce

Kde ochutnat? 

Fajn, myslím, že jsme si o chardonnay řekli dost. Jak se tedy dostat k degustační bedýnce? Stačí si ji objednat na našem e-shopu Život chutná. Když nám napíšete, můžeme ji poslat také jako dárek tomu, kdo si ji podle vás zaslouží. Stavit se pro ni ale můžete také u nás ve vinařství Juřeník & Žďárský v Uherském Brodě. Přejeme šťastné a veselé objevování. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vinařství Juřeník a Žďárský

S úctou k přírodě a tradici

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno námi, kamarády Robinem a Honzou. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří.

Při výrobě vín se snažíme neustále posouvat, učit se novým věcem, pracovat na sobě, zlepšovat se a navyšovat jejich kvalitu. Nebojíme se experimentovat, ani se nechat inspirovat tisíce let starými metodami.

Více na jurenikzdarsky.cz

Sledujte nás na instagramu a sdílejte fotky vašeho oblíbeného vína #jurenikzdarsky

Degustace

DEGUSTAČNÍ MÍSTNOST

Otevřeno jen po předchozí rezervaci!
Dolní Valy 508
688 01 Uherský Brod

Sídlo

FAKTURAČNÍ ADRESA

Vinařství Juřeník & Žďárský s.r.o.
Předbranská 415
688 01 Uherský Brod

IČO: 293 69 649
DIČ: CZ293 69 649

© 2020 Vinařství Juřeník & Žďárský
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz